MUFA M8 X 25 MM, WKRĘCANA NA IMBUS

Kod: 13.201
 • Dodaj recenzję:
 • DANE TECHNICZNE

  GWINT: M8
  DŁUGOŚĆ: 25 MM
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 19,30 zł
  Cena netto: 15,69 zł

Mufa wkręcana stalowa w ocynku białym o rozmiarze M8 x 15 x 25 mm bez kołnierza z nacięciem imbusowym. Standardowo używana w przemyśle meblarskim w celu uzyskania gwintu metrycznego w otworze w płycie, lub drewnie. Polecana przede wszystkim do dużych elementów meblowych - takich jak łóżka, stoły czy szafy. Do montażu potrzebny jest klucz imbusowy SW-8 mm. Aby zamontować mufę należy wykonać otwór o średnicy 12 mm dla rdzenia w zależności od materiału, w który chcemy wkręcić mufę. 

MUFY DO DREWNA:

Mufy do drewna lub płyty montuje się w celu uzyskania gwintu metrycznego w wywierconym otworze. Stosuje je się do połączeń konstrukcyjnych. Mufy z nacięciem imbusowym, bez kołnierza posiadają wgłębienie na klucz imbusowy w celu ich łatwiejszego montażu w drewnie lub płycie.

 

ZASTOSOWANIE:

Mogą być stosowane m.in. do skręcania konstrukcji drewnianych lub meblowych m.in. do stołów, łóżek czy krzeseł. Polecamy używać je razem z wkrętami typu WWI (łeb metryczny z nacięciem na imbus). Mufy używane są również jako gniazdo do regulatorów wysokości.

 

MONTAŻ:

Do montażu nakrętek muf dwugintowych potrzebny jest klucz imbusowy.