M5 X 10 MM - NAKRĘTKA MUFA DO DREWNA TYP DC

Kod: 13.251
 • Dodaj recenzję:
 • DANE TECHNICZNE

  GWINT: M5
  DŁUGOŚĆ: 10 MM
  ŚREDNICA ŁBA: 11.5 MM
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 3,70 zł
  Cena netto: 3,01 zł

Mufa wkręcana do drewna, nazywana także nakrętką dwugwintową przeznaczona jest do uzyskania gwintu metrycznego w płycie lub drewnie. Do montażu mufy musimy zrobić fazę na kołnierz - do osadzenia na równo z płytą lub drewnem. Mufa wykonana jest z odlewu ZnAl przeznaczona do montażu w płycie drewnopodobnej / wiórowej ze względu na swoją budowę. Do montażu mufy należy wykonać otwór o średnicy 8 mm dla rdzenia w zależności od materiału, w który chcemy wkręcić mufę. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem uzupełniającym umożliwiający zastosowanie tego produktu z innymi z naszej oferty.

MUFY DO DREWNA:

Mufy do drewna lub płyty montuje się w celu uzyskania gwintu metrycznego w wywierconym otworze. Stosuje je się do połączeń konstrukcyjnych. Mufy z kołnierzem posiadają wgłębienie na klucz imbusowy w celu ich łatwiejszego montażu.

 

ZASTOSOWANIE:

Mogą być stosowane m.in. do skręcania konstrukcji meblowych m.in. do stołów, łóżek czy krzeseł - wymiary M5. Polecamy używać je razem z wkrętami typu WWI (łeb metryczny z nacięciem na imbus - w rozmiarze M5). Mufy używane są również jako gniazdo do regulatorów wysokości.

 

MONTAŻ:

Do montażu mufy należy wykonać otwór o średnicy 8 mm dla rdzenia w zależności od materiału, w który chcemy wkręcić mufę.

W zależności od typu potrzebny jest klucz imbusowy - prosimy o sprawdzenie opisu i dobranie właściwego rozmiaru.